Crăciunul – Sărbătoarea generozității la Școala Gimnazială ”Mircea Eliade” Pitești

Crăciunul este acea perioadă rară în care îi vedem pe ceilalţi cu alţi ochi, ne deschidem inimile un pic mai mult pentru a vedea frumuseţea care ne înconjoară şi pentru a ne întinde braţele spre alţii cu ceva mai multă bunătate şi compasiune.
Fiind inspiraţi de acest spirit, petrecem uneori ore în şir căutând darul perfect pentru prieteni şi membrii familiei, când acesta este tot timpul la îndemâna noastră: GENEROZITATEA!
Întreaga comunitate a școlii noastre s-a mobilizat în această perioadă plină de încărcătură spirituală pentru a fi alături de cei mai puțini norocoși dintre noi. Răsplata noastră? Zâmbetul de pe chipul celor pentru care Sărbătorile de iarnă vor fi puțin mai frumoase.
Sărbători fericite tuturor!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *